poniedziałek, 25 stycznia 2016

Szafa decoupage

Dzisiaj prezentuję małą szafeczkę na klucze ozdobioną techniką decoupage. Do przygotowania szafeczki potrzebna będzie bejca do drewna, lakier, biała farba, klej do decoupagu, serwetka z ładnym wzorem, gąbeczka, dodatkowo przydatne będą rękawiczki, nożyczki, linijka, ołówek, papier ścierny.
Pracę zaczynamy od przygotowania drewnianej szafeczki. Należy upewnić się, że drewno jest gładkie, jeśli nie należy je przetrzeć papierem ściernym.
Kolejny krok to bejcowanie. Do nakładania bejcy polecam gąbeczkę. Warto włożyć gumowe rękawiczki, gdyż bejca trudno się zmywa.
Miejsce, które planujemy ozdobić decoupage pozostawiamy i nie bejcujemy. Po wyschnięciu skrzyneczki należy je pomalować białą farbą - będzie to tło pod serwetkę.


Kolejny krok to odmierzenie i wycięcie odpowiedniego rozmiaru serwetki. Po przycięciu zostawiamy tylko wierzchnią warstwę serwetki, pozostałe dwie warstwy nie będą potrzebne.
Po  całkowitym wyschnięciu wybrane miejsce smarujemy odrobiną kleju do decoupagu - ułatwi to nałożenie serwetki i zapobiegnie jej przesuwaniu. Kiedy serwetka jest już na miejscu nakładamy więcej kleju na jej wierzch. Rozsmarowujemy delikatnie od środka ku brzegom, uważając by jej nie porwać.Ostatni etap to lakierowanie. Kiedy skrzyneczka jest całkowicie sucha pokrywamy ją w całości lakierem. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku lakierowania powierzchni z decoupagem. 
Po nałożeniu pierwszej warstwy może się zdarzyć, że drewno stanie się chropowate. Wówczas należy je przetrzeć papierem ściernym przed nałożeniem kolejnych warstw. Miejsca ozdobione serwetką należy pominąć.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz